Ενημερωτικό Σημείωμα για Ιδιώτες Εργοδότες Μαθητείας ΕΠΑ.Λ. 2020-2021

Το παρόν ενημερωτικό σημείωμα (βρείτε το παρακάτω ως συνημμένο) απευθύνεται κυρίως σε εργοδότες του ιδιωτικού τομέα, και παρουσιάζει συνοπτικά τις προϋποθέσεις και τα βήματα καταχώρησης των θέσεων εργασίας Μαθητείας που θα προσφέρουν κατά την Ε΄ φάση υλοποίησης του θεσμού.

Συνημμένη θα βρείτε και τη Βεβαίωση Δεσμευμένης Θέσης, που αναφέρεται στο ενημερωτικό σημείωμα.

Σημειώνεται ότι για τους εργοδότες του Δημοσίου είχε αποσταλεί η με αριθμό Πρωτ. 77324/Υ1/19-6-2020 Πρόσκληση για διάθεση θέσεων Μαθητείας ΕΠΑ.Λ. και Ι.Ε.Κ. του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων και στις ΕΠΑ.Σ. και στα Ι.Ε.Κ. Ο.Α.Ε.Δ., στην οποία περιλαμβάνονται περαιτέρω διαδικασίες.

ΜΑΘΗΤΕΙΑ