Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων για το Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας περιόδου 2020-2021

Η ΠΔΕ Πελοποννήσου καλεί για υποβολή αιτήσεων στο Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας περιόδου 2020-2021 τους υποψηφίους με βάση τις ειδικότητες και τα ΕΠΑ.Λ. της Περιφέρειας Πελοποννήσου του Πίνακα (βλ. συνημμένο έγγραφο).

Οι ενδιαφερόμενοι θα υποβάλουν ηλεκτρονικά τις αιτήσεις τους, από την Πέμπτη 10 Δεκεμβρίου, ώρα 18:00, έως και την Κυριακή 20 Δεκεμβρίου, ώρα 23:59.

Η αίτηση καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τους ενδιαφερόμενους στη διεύθυνση e-mathiteia.minedu.gov.gr, σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος Μαθητείας.

Οι προϋποθέσεις που πρέπει να πληρούν οι υποψήφιοι, καθώς και περισσότερες λεπτομέρειες, αναφέρονται αναλυτικά στο συνημμένο έγγραφο της πρόσκλησης.

ΜΑΘΗΤΕΙΑ