Οικονομικές και ασφαλιστικές υποχρεώσεις των εργοδοτών που συμμετέχουν στη ΣΤ΄Φάση του Μεταλυκειακού Έτους -Τάξη Μαθητείας

Σύμφωνα με

Την υπ’ αρ. 4531/τ.B’/01-10-2021 ΚΥΑ «Επιδότηση Μαθητευόμενων Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας»,

Την υπ’ αρ. 522233/Σ.876 /15-12-2021 εγκύκλιο του ΕΦΚΑ με αρ. 67 «Ασφάλιση  των μαθητευόμενων του Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης  Μαθητείας κατ’ εφαρμογή των διατάξεων του ν. 4763/2020»

Η μοναδική οικονομική και ασφαλιστική υποχρέωση του εργοδότη είναι: Η καταβολή στον e-ΕΦΚΑ των νόμιμων ασφαλιστικών εισφορών εργοδότη και ασφαλισμένου όπως αποτυπώνεται στα συνημμένα αρχεία.