Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Η ΠΔΕ Πελοποννήσου συμμετέχει ως εταίρος στην πρόταση HEAD στο πλαίσιο του Erasmus+ με την συμμετοχή σχολικών μονάδων και μεγάλων πανεπιστημιακών ιδρυμάτων σε ευρωπαϊκό επίπεδο. Καλεί τα σχολεία της περιφέρειας, τα οποία ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στο σχέδιο και να επιμορφώσουν εκπαιδευτικούς τους να υποβάλλουν μέχρι αύριο 2-9-2022 αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος email: papadogiannis@pdepelop.gr Το σχέδιο HEAD στοχεύει στη δημιουργία ενός ευρωπαϊκού δικτύου για την παροχή ενός ολοκληρωμένου και περιεκτικού προγράμματος κατάρτισης, δημιουργίας δικτύου και κοινότητας εφαρμογής καλών πρακτικών για την υποστήριξη της ανθεκτικότητας και της ποιότητας ζωής των εκπαιδευτικών. Στο πλαίσιο του σχεδίου προβλέπεται η επιμόρφωση εκπαιδευτικών σε τοπικό, εθνικό και διεθνές επίπεδο με στόχο την οικοδόμηση πιο ανθεκτικών και χωρίς αποκλεισμούς συστημάτων εκπαίδευσης και κατάρτισης στην Ευρώπη.

Για την αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος παρακαλούμε να χρησιμοποιήσετε το παρακάτω κείμενο:

Σχ. μονάδα ……..

Παρακαλώ όπως εντάξετε τη σχολική μας μονάδας στην πρόταση του σχεδίου HEAD στο πλαίσιο του Erasmus+.

Ημερομηνία

Ο/Η Διευθυντής/ντρια